FNA preparaat, geen registratie gegevens beschikbaar
Toon SmPC tekstDimethylsulfoxide remt de prikkelgeleiding in perifere zenuwen en is daardoor pijnstillend. Dimethylsulfoxide maakt het stratum corneum meer permeabel en bevordert daardoor de penetratie van andere stoffen
Geen informatie
Het Nationale Vergiftigingen Informatiecentrum van het RIVM is gespecialiseerd in het uitvoeren van snelle risicoanalyses van gezondheidseffecten na blootstelling aan lichaamsvreemde stoffen. Het NVIC/RIVM is 24 uur per dag 7 dagen in de week bereikbaar voor medische hulpverleners en overheidsinstanties voor informatie over gezondheidseffecten en behandeling van acute vergiftigingen.
Via www.vergiftigingen.info kan de medische hulpverlener - na inloggen - zelf een risicoanalyse maken van een acute vergiftiging.
Het NVIC is telefonisch bereikbaar (uitsluitend voor professionele hulpverleners) op 030-2748888.
Extravasatie cytostatica |
---|
|
Crème 500 mg/g
Oplossing 500 mg/ml (50%); 1000 mg/ml (100%)
Er zijn geen gegevens bekend over doseeraanpassing bij nierfunctiestoornissen.
Vrijwel altijd knoflooksmaak. Adem en huid gaan naar knoflook ruiken. Verder kunnen optreden: jeuk, brandend gevoel, erytheem, dermatitis, huidirritatie, blaarvorming, braken, buikpijn, rillingen, hoofdpijn en ernstige allergische reacties.
Meld bijwerkingen bij kinderen altijd bij Lareb
Voorzichtigheid is geboden bij ernstige lever- en/of nierfunctiestoornissen, overgevoeligheid en oogafwijkingen in de anamnese. Het aanbrengen van de crème kan voor de patiënt pijnlijk zijn. Bij langdurig gebruik wordt controle van de ogen en het bloedbeeld aanbevolen. Dimethylsulfoxide lost bepaalde synthetische polymeren in kleding op, bij lokaal gebruik wordt aangeraden om katoen of wol te dragen. Comedicatie op dezelfde plaats aangebracht wordt beter geresorbeerd.
Er is hier op dit moment nog geen informatie over beschikbaar.